Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Dzień pizzy w przedszkolu


Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci z przedszkola i zerówki przygotowały prawdziwą pizzę ze składników w kształcie poznanych wcześniej figur geometrycznych. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych na kształt koła, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników w kształcie kół, kwadratów, prostokątów i trójkątów oraz posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizze powędrowały do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem i zainteresowaniem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, utrwaliły znajomość figur geometrycznych oraz dowiedziały się z którego kraju pochodzi. Wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona matematyczna pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

 

Więcej w relacji na szkolnym FB :-)

 

 

 

 
Zaczarowana zagroda

Nie po raz pierwszy uczniowie naszej szkoły brali udział w inspirującej lekcji. Każda lekcja może być ciekawa - wiedza to również uczniowie klasy 2.

"Zaczarowana zagroda" w ich wykonaniu.

 

 

Więcej w relacji na szkolnym FB :-)

 
Konkurs Przedszkole

 
Spotkanie z rodzicami

 

Zakończenie 1 semestru i spotkanie rodziców z wychowawcami klas

Czwartek 2 lutego 2023r. godzina 1630    ZAPRASZAMY


 

 
Stanowiska Związków Zawodowych

 

Stanowiska związków zawodowych w sprawie projektu uchwały przekazania na drodze umowy
Szkoły Podstawowej w Biesowicach
Stowarzyszeniu "My dla Was" w Przytocku


projekt - UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W KĘPICACH - 23 STYCZNIA 2023r.

 

 


 


OPINIA - OŚWIATA SOLIDARNOŚĆ
  

 

 


 

OPINIA ZNP KĘPICE

 

 

 

 

 

 

 
Mikołajkowy turniej w tenisie stołowym
 
 
Turniej odbył się w formule drużynowej. Wzięła w nim udział najlepsza trójka z każdej klasy. Pierwsze rakiety grały między sobą, podobnie drugie i trzecie. Zdobyte punkty zasilały konto każdej klasy.
Najlepsza okazała się klasa 5, która jednym punktem wyprzedziła klasę siódmą i klasę ósmą.
Zwycięzcy zagrali w składzie: Martin Tokar, Filip Dubiel, Szymon Butkiewicz.
W nagrodę otrzymali puchar, dyplom i słodkości. 
Skład pozostałych ekip:
Klasa 4: Hubert Domański, Patrycja Sobczyk, Karolina Matuszewska
Klasa 7: Sebastian Niewiarowski, Justyna Śliwińska, Maciej Zaborowski
Klasa 8: Hubert Jerzyk, Wiktoria Orczyk
 
Gratulacje dla wszystkich!
 
mPotęga Listopad 2002_2

W listopadzie uczniowie klasy 4 i 5 brali udział w ciekawych zajęciach w ramach projektu „Z matematyką na co dzień”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogli kolejny miesiąc w innowacyjny sposób odkrywać zastosowanie matematyki w codziennym życiu.

Odbyły się warsztaty „Matematyczne eksperymenty”, które sprawiły uczniom dużo radości, ponieważ mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Sprawdzili ile skarpetek można wysłać Einsteinowi w walizce oraz ile soku jest w pomarańczy. Poznali pojęcie napięcia powierzchniowego oraz zjawisko załamania światła. Wykonaliśmy ciecz nienewtonowską, a także tajemnicze butelki.
Ponadto nauczyli się, jak przelać sok ze szklanki do szklanki bez dotykania ich tak, aby było go po równo w każdym naczyniu. Pomogli pani Einstein, która postanowiła zgubić kilka kilogramów, ale niestety jej dieta cud nie podziałała. Im się udało i żona Einsteina okazała się lekka jak piórko.
Rodzice dzielnie wspierają uczniów w realizacji projektu. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w pikniku „Matma nie chodzi spać”. Wspólnie z dziećmi zaprojektowali i wykonali grę planszową. Rozegrali krótki turniej, aby sprawdzić czy ustalone przez nich reguły są poprawne. Poza tym wzięli udział w kilku grach zespołowych. Wspólnie zbudowali wieżę, przenosili kubeczki za pomocą balonika oraz nakrywali do stołu. Ale chyba najbardziej wszystkim spodobała się konkurencja pod tytułem "Zróbmy jajecznicę". Było dużo śmiechu no i zbierania rozbitych jajek z ławki czy podłogi.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
mPotęga Listopad 2022

Uczniowie klasy 7 i 8 szukają odpowiedzi na ciekawe pytania podczas realizacji projektu pod tytułem „Czy Einstein by potrafił …? Bo my tak”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogą również badać zjawiska.
Na przykład pod koniec października obserwowali zaćmienie Słońca. A obecnie przygotowują zdjęcia zjawisk fizycznych na gminny konkurs fotograficzny „Fizyka w obiektywie”.
W listopadzie zespół projektowy sprawdzał czy Einstein by potrafił liczyć po japońsku? Wspólnie z uczniami z klas młodszych dowiedzieli się co to jest soroban oraz do czego służy. Poznali metody błyskawicznego liczenia po japońsku oraz sami mogli przećwiczyć, jak robią to ich koledzy z odległego kraju.
Ponadto odbył się konkurs „Mistrz czterech działań matematycznych”, w którym wyłoniono zwycięzców.
Przed nami jeszcze jedno pytanie. Czy Einstein by potrafił zbudować robota? Na te ciekawe warsztaty zapraszamy rodziców oraz kolegów z klasy 4 i 5. Będzie to świetna okazja do poznania nowoczesnych i ciekawych technologii wykorzystywanych we współczesnym świecie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Powiatowy KonkursiFotograficzny
 
Serdeczne gratulacje dla Roksany Barczak uczennicy klasy 3 SP w Biesowicach za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Przyroda powiatu w obiektywie - edycja 2022".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
ZOBACZ ZDJĘCIA
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 12


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Dzisiaj jest: Czwartek
30 Listopada 2023
Andrzejki
Imieniny obchodzą
Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura,
Zbysława

Do końca roku zostało 32 dni.
Zodiak: Strzelec