Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Dzień Strażaka

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka przedszkolaki w ramach projektu „Już Smyki uczą się matematyki” dofinansowanego przez Fundację mBanku odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Biesowicach. Najmłodsi mieli okazję zapoznać się z akcesoriami strażackimi i przeciwpożarowymi. Nie zabrakło także treści matematycznych; było mierzenie długości węża strażackiego oraz porównanie wysokości strażaka i przedszkolaków oraz zmierzenie się z ciężkim sprzętem strażackim. Nie mogło zabraknąć także przejazdu wozem strażackim. Te zajęcia na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Informacja w sprawie obwodu naszej szkoły

 

W związku z nasilającymi się w ostatnim miesiącu pytaniami ze strony zainteresowanych rodziców, aby rozwiać wątpliwości zamieszczam stosowne informacje/odpowiedzi:

 

 1. Tak, do obwodu Szkoły Podstawowej im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach wchodzą również miejscowości: Pustowo, Płocko i Przytocko.
 2. Tak, dzieci z tych miejscowości uprawnione są do uczęszczania do naszej szkoły.
 3. Tak, uczęszczanie jest nieodpłatne ponieważ, jest to "macierzysta" szkoła publiczna dla dzieci z wymienionych wyżej miejscowości.
 4. Tak, dzieci z tych miejscowości są uprawnione do darmowego dowożenia do naszej szkoły - jest to zadanie finansowe gminy.
 5. Tak, dzieci z tych miejscowości bez problemu zostaną przyjęte do naszej szkoły - regulują to przepisy oświatowe i uchwała gminy dotycząca włączenia tych miejscowości do obwodu naszej szkoły.

 

Uchwała Gminy Kępice dotycząca obwodu naszej szkoły - plik PDF.

 

 Pełna lista miejscowości z naszego obwodu: Biesowice, Ciecholub, Przyjezierze, Darnowo, Węgorzyno, Biesowiczki, Potoczek, Kawka, Przytocko, Mzdowo, Chorówko, Pustowo, Mzdówko, Kaczyno, Polichno, Płocko.

Leszek Małkiewicz


 

 
Poznaj Polskę

 

Miło nam poinformować, iż Gmina Kępice w edycji wiosennej 2023 r. otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Wsparciem na łączną kwotę w wysokości 30.000,00 zł. została objęta nasza szkoła.

 Dzięki temu 11.06.2023 r. uczniowie klas I – III oraz IV- VIII pojadą na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzą następujące punkty edukacyjne wskazane przez Ministra Edukacji i Nauki:

 Klasy I- III (dofinansowanie w wysokości 15.000,00 zł)

 · Centrum Nauki Kopernik

· Archikatedra św. Jana Chrzciciela

· Muzeum Pałacu Króla Jana III

· Świątynia Opatrzności Bożej

· Muzeum Łazienki Królewskie

· Muzeum Czartoryskich

Klasy IV – VIII (dofinansowanie w wysokości 15.000,00 zł)

· Zamek Królewski

· Centrum Nauki Kopernik

· Muzeum Powstania Warszawskiego

· Muzeum Neonów

· Cmentarz Powązkowski

· Muzeum Łazienki Królewskie

· Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli

Program „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

 
Wakacje Bystra-Sidzina - informacje dla uczniów klas 6-8

bystra450ok

 
Spotkanie z rodzicami

 

W dniu 18 maja 2023r. (czwartek) o godzinie 1630
odbędzie się  spotkanie rodziców z wychowawcami klas.

Tematyka: propozycje ocen rocznych z przedmiotów
i zachowania


Serdecznie zapraszamy

 
Finał I Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego "Mathman"

 

Nasza uczennica z klasy 3, Zuzanna Olejniczak dotarła aż do Finału konkursu!

Podczas uroczystego rozpoczęcia obecni byli między innymi pani Małgorzata Markiewicz - inspektor do spraw oświaty, pani Marzena Kwidzińska - prezes szkolnego stowarzyszenia oraz panie Marta Pobłocka - przewodnicząca Rady Rodziców i pani Katarzyna Pobłocka - skarbnik Rady Rodziców, a podczas uroczystego wręczania nagród przedstawiciel Koła Łowieckiego "Kormoran" pan Mariusz Jasik.

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i talentami matematycznymi. Poziom konkursu był wysoki.

Gratulujemy Zuzi i życzymy powodzenia również w przyszłym roku!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
mBank - podsumowanie projektu

 
II Szkolny bieg z flagą

Przy pięknej,  majowej aurze, cała nasza szkolna społeczność stanęła do biegu z flagą. Mali i duzi pokonywali dystans połowy lub całego okrążania, trzymając w dłoni bialo-czerwoną.Przy pięknej,  majowej aurze, cała nasza szkolna społeczność stanęła do biegu z flagą. Mali i duzi pokonywali dystans połowy lub całego okrążania, trzymając w dłoni bialo-czerwoną.Pokazaliśmy, że jest w nas duch waleczności i chęć zrobienia czegoś dobrego dla siebie, dla Ojczyzny. W ciągu jednej godziny pokonaliśmy dystans 13, 650 km Razem - uczniowie, rodzice, nasi absolwenci i nauczyciele. Dziekujemy wszystkim za włączenie się do akcji i zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
3 maja - uroczystości w szkole

8 maja cała nasza szkolna społeczność obchodziła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dla każdego Polaka majowe święto jest bardzo radosne. Dla nas również takie było. Nie zabrakło jednak powagi. Szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Poczet flagowy i sztandarowy nadał akademii uroczystej oprawy. Z dumą i ogromnymi emocjami zaśpiewaliśmy hymn państwowy. Nie zabrakło również pięknych deklamacji. Odbyła się także pogadanka edukacyjna i projekcja filmu ,,Konstytucja 3 maja- historia prosto z Zamku". Osoby pasjonujące się historią miały wówczas pole do popisu i mogły się wykazać zgromadzoną wiedzą.
W tym roku zdecydowaliśmy się na aktywne celebrowanie. Pracowaliśmy w czterech sekcjach. Podjęliśmy się zróżnicowanych form aktywności. Pierwsza grupa szyła flagi, druga wykonywała kotyliony, trzecia portretowała wybitnych przodków związanych z pierwszą polską konstytucją, a czwarta zadbała o słodki poczęstunek piekąc babeczki w barwach narodowych. Dzięki temu było pracowicie, ale i smacznie. Na zakończenie każda z grup zaprezentowała owoce swojej pracy. Słodkie wypieki zostały natychmiastowo spałaszowane i nie został po nich nawet najmniejszy ślad. Najpiękniejsze portrety postaci historycznych, flagi i kotyliony zostały wyróżnione, a ich twórcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Mogliśmy na własnej skórze przekonać się jak bardzo skomplikowane może okazać się szycie flag i sklejanie kotylionów. Nabyliśmy jednak nowe umiejętności.
Uczniowie naszej szkoły mieli również jeszcze jedno zadanie do wykonania. Mieli skompletować we własnym zakresie garderobę, a następnie ubrać się w strój będący dawnym strojem polskim. Ciekawych i kreatywnych pomysłów nie zabrakło.
WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 15


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 

Dzisiaj jest: Wtorek
18 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.
Zodiak: Bliźnięta