Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Spotkanie z rodzicami

 

Zakończenie 1 semestru i spotkanie rodziców z wychowawcami klas

Czwartek 2 lutego 2023r. godzina 1630    ZAPRASZAMY


 

 
Stanowiska Związków Zawodowych

 

Stanowiska związków zawodowych w sprawie projektu uchwały przekazania na drodze umowy
Szkoły Podstawowej w Biesowicach
Stowarzyszeniu "My dla Was" w Przytocku


projekt - UCHWAŁA RADY MIEJSKIEJ W KĘPICACH - 23 STYCZNIA 2023r.

 

 


 


OPINIA - OŚWIATA SOLIDARNOŚĆ
  

 

 


 

OPINIA ZNP KĘPICE

 

 

 

 

 

 

 
Mikołajkowy turniej w tenisie stołowym
 
 
Turniej odbył się w formule drużynowej. Wzięła w nim udział najlepsza trójka z każdej klasy. Pierwsze rakiety grały między sobą, podobnie drugie i trzecie. Zdobyte punkty zasilały konto każdej klasy.
Najlepsza okazała się klasa 5, która jednym punktem wyprzedziła klasę siódmą i klasę ósmą.
Zwycięzcy zagrali w składzie: Martin Tokar, Filip Dubiel, Szymon Butkiewicz.
W nagrodę otrzymali puchar, dyplom i słodkości. 
Skład pozostałych ekip:
Klasa 4: Hubert Domański, Patrycja Sobczyk, Karolina Matuszewska
Klasa 7: Sebastian Niewiarowski, Justyna Śliwińska, Maciej Zaborowski
Klasa 8: Hubert Jerzyk, Wiktoria Orczyk
 
Gratulacje dla wszystkich!
 
mPotęga Listopad 2002_2

W listopadzie uczniowie klasy 4 i 5 brali udział w ciekawych zajęciach w ramach projektu „Z matematyką na co dzień”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogli kolejny miesiąc w innowacyjny sposób odkrywać zastosowanie matematyki w codziennym życiu.

Odbyły się warsztaty „Matematyczne eksperymenty”, które sprawiły uczniom dużo radości, ponieważ mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Sprawdzili ile skarpetek można wysłać Einsteinowi w walizce oraz ile soku jest w pomarańczy. Poznali pojęcie napięcia powierzchniowego oraz zjawisko załamania światła. Wykonaliśmy ciecz nienewtonowską, a także tajemnicze butelki.
Ponadto nauczyli się, jak przelać sok ze szklanki do szklanki bez dotykania ich tak, aby było go po równo w każdym naczyniu. Pomogli pani Einstein, która postanowiła zgubić kilka kilogramów, ale niestety jej dieta cud nie podziałała. Im się udało i żona Einsteina okazała się lekka jak piórko.
Rodzice dzielnie wspierają uczniów w realizacji projektu. Z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w pikniku „Matma nie chodzi spać”. Wspólnie z dziećmi zaprojektowali i wykonali grę planszową. Rozegrali krótki turniej, aby sprawdzić czy ustalone przez nich reguły są poprawne. Poza tym wzięli udział w kilku grach zespołowych. Wspólnie zbudowali wieżę, przenosili kubeczki za pomocą balonika oraz nakrywali do stołu. Ale chyba najbardziej wszystkim spodobała się konkurencja pod tytułem "Zróbmy jajecznicę". Było dużo śmiechu no i zbierania rozbitych jajek z ławki czy podłogi.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
mPotęga Listopad 2022

Uczniowie klasy 7 i 8 szukają odpowiedzi na ciekawe pytania podczas realizacji projektu pod tytułem „Czy Einstein by potrafił …? Bo my tak”. Dzięki dofinansowaniu Fundacji mBanku mogą również badać zjawiska.
Na przykład pod koniec października obserwowali zaćmienie Słońca. A obecnie przygotowują zdjęcia zjawisk fizycznych na gminny konkurs fotograficzny „Fizyka w obiektywie”.
W listopadzie zespół projektowy sprawdzał czy Einstein by potrafił liczyć po japońsku? Wspólnie z uczniami z klas młodszych dowiedzieli się co to jest soroban oraz do czego służy. Poznali metody błyskawicznego liczenia po japońsku oraz sami mogli przećwiczyć, jak robią to ich koledzy z odległego kraju.
Ponadto odbył się konkurs „Mistrz czterech działań matematycznych”, w którym wyłoniono zwycięzców.
Przed nami jeszcze jedno pytanie. Czy Einstein by potrafił zbudować robota? Na te ciekawe warsztaty zapraszamy rodziców oraz kolegów z klasy 4 i 5. Będzie to świetna okazja do poznania nowoczesnych i ciekawych technologii wykorzystywanych we współczesnym świecie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Powiatowy KonkursiFotograficzny
 
Serdeczne gratulacje dla Roksany Barczak uczennicy klasy 3 SP w Biesowicach za zajęcie III miejsca w Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Przyroda powiatu w obiektywie - edycja 2022".
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
ZOBACZ ZDJĘCIA
Więcej…
 
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918). Święto zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945. Przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.

W ten szczególny dzień, jako społeczność szkolna śpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne i ponownie pobiegliśmy w naszym biegu niepodległości.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Szkoła Pamięta

Szanowni Państwo,

w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Szkoła pamięta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział ponad 11 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych.

 

Z wyrazami szacunku

Biuro Ministra
Ministerstwo Edukacji i Nauki

 

 
Ślubowanie klasy 1

   4 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i wychowawcy. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się nauczyli. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy i taniec. Dzieci wspaniale ze wszystkim sobie poradziły. Następnie w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, ślubowały być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
   Po złożeniu ślubowania, pan dyrektor dokonał pasowania na ucznia. Na koniec uczniowie otrzymali upominki od Rady Rodziców i sołtysa Biesowic, kolegów z klas II i III, rodziców i wychowawcy. Był to dla nich bardzo szczęśliwy i niezapomniany dzień.
Nowym uczniom życzymy niegasnącego zapału do nauki oraz wielu sukcesów w naszej szkole.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 8


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Dzisiaj jest: Niedziela
4 Czerwca 2023
Imieniny obchodzą
Bazyliusz, Dacjan, Franciszek,
Gościmił, Karol, Karp

Do końca roku zostało 211 dni.
Zodiak: Bliźnięta