Start
Szkoła Podstawowa im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach
Tajemniczy gość

Do klasy 6 zawitał tajemniczy gość.
Bardziej wnikliwi szybko się domyślili, że to przybysz z przeszłości. Wszystko na to wskazywało. Był niestandardowo ubrany.

Miał na sobie szlachecki strój. Aktualnie omawiamy na historii dzieje dawnej Rzeczypospolitej szlacheckiej, więc dokonaliśmy szybkiej identyfikacji. Naszym wspaniałym gościem okazał się Martin Tokar. Zafundował nam wspaniałą ucztę intelektualno- wizualną.

Perfekcyjnie dopracował, a następnie zaprezentował na forum klasy strój typowego szlachcic. Dodatkowo niczym profesor uczelni wyższej przedstawił rodowód tego uprzywilejowanego stanu i dokonał analizy poszczególnych elementów swojego ubioru.

Brawo Martin!!!

 

 
Wyjazd do multikina

 

Klasa 4 i 6 oraz 2 osoby z klasy 8 rozpoczęły ferie seansem filmowym. Udaliśmy się do słupskiego Multikina na film ,,Akademia pana Kleksa". Wszyscy byliśmy zachwyceni i z zapartym tchem śledziliśmy losy bohaterów. Oficjalnie ferie uznajemy za rozpoczęte!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Dzień Babci i Dziadka

 

 

  23 stycznia 2024r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie kl. I-III przygotowali piękny program artystyczny. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta w tańcach, piosenkach i wierszach. Mali artyści z wielkim przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków upominkami własnoręcznie wykonanymi. Finalnym akcentem tej pięknej uroczystości był tort dla zaproszonych gości. Spotkanie odbyło się w niezwykle miłej i rodzinnej atmosferze.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Wyjazd do teatru i na lodowisko

 

19 stycznia klasy I-III udały się wraz ze swoimi wychowawczyniami do Słupskiego Inkubatora Technologicznego na spektakl "Dziewczynka z zapałkami". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały poruszającą historię biednej, małej Zosi. Będąc w teatrze przeżywały mnóstwo różnych emocji, od smutku z powodu tragicznego losu Zosi, poprzez zachwyt wspaniałą grą aktorską oraz padającym na nich śniegiem. Po spektaklu uczniowie udali się do Redzikowa na lodowisko, aby spróbować swoich umiejętności jazdy na łyżwach. Na początku jedni trzymali się kurczowo barierki, inni pokonywali lodowisko przy pomocy pingwinka, a na koniec wszyscy śmigali prawie jak zawodowcy. Zmęczeni i głodni udali się do McDonalda na małą przekąskę. Do domu wracali bardzo szczęśliwi i pełni niesamowitych wrażeń. To była naprawdę udana wycieczka.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Ferie

  FERIE ZIMOWE
29 stycznia – 11 lutego 2024

 
Opowieść wigilijna

Klasa 8 odwiedziła Teatr Nowy w Słupsku. Celem tej wyprawy był spektakl ,,Opowieść wigilijna". Byliśmy zachwyceni grą aktorów i innowacyjnym ujęciem tematu. To były niesamowite wrażenia. Po spektaklu głodni wrażeń i głodni fizycznie wstąpiliśmy na małe przekąski do restauracji. Serdecznie dziękujemy Pani Marice, która nam towarzyszyła. Wizyta w teatrze była cudowną odskocznią od typowych rozrywek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Plakat kinowy

   Przedstawiamy Państwu naszą Zuzię i jej dzieło. Zuzanna Olejniczak przygotowała plakat kinowy przeczytanej ostatnio lektury, której głównym bohaterem był mały, rezolutny Mikołajek. Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że tak pięknego plakatu nie powstydziłby się profesjonalista, a praca Zuzi może z powodzeniem promować filmy w kinach nie tylko krajowych, ale również zagranicznych. Zuzia dowiodła, że jest wysokiej klasy grafikiem. Brawo!!!

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
Konkurs ,,Dynastia Piastów"

   Nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w szkolnym konkursie ,,Dynastia Piastów". Miał od dwie wersje: plastyczną i konkursu wiedzy.

W konkursie plastycznym w pierwszej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyła Roksana Barczak, drugie Kinga Rozpędowska, trzecie Zuzanna Olejniczak.

W kategorii klas starszych natomiast pierwsze miejsce zajął Filip Dubiel, drugie Martin Tokar, a trzecie Oskar Goźdź.

W konkursie wiedzy w kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęła Roksana Barczak, drugie Patrycja Sobczyk, a trzecie Kinga Rozpędowska.

W klasach starszych pierwsze miejsce zajął Martin Tokar. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo!!!

 

 
Matematyczni detektywi - podsumowanie projektu

 

   W grudniu odbyło się uroczyste zakończenie projektu „Matematycznie detektywi”, w realizacji którego brali uczniowie klas 4-6. Zorganizowany został turniej sportowy „Matematyczny tor przeszkód”, w którym drużyna dzieci rywalizowała z drużyną dorosłych. W czasie spotkania można było odszyfrować wiadomość korzystając z szyfru Cezara oraz sprawdzić czy opłaca się chodzić na skróty. Ponadto upieczono dwie blachy ciastek i wykonano korale z guzików. Pani Danuta Kołodziejczyk nie dała uczestnikom turnieju zbyt długo posiedzieć na ławce i zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w konkurencjach sportowych. No i zaczęło się. Były ćwiczenia z balonami, piłkami, pachołkami i hula-hop czy woreczkami. Była to świetna zabawa i mimo zmęczenia wszyscy byli zadowoleni.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 15


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 

Dzisiaj jest: Wtorek
18 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Efrem, Elżbieta, Gerwazy, Leonia,
Marek, Marina, Paula

Do końca roku zostało 197 dni.
Zodiak: Bliźnięta