Start
Trzy świnki

    Podczas kolejnych zajęć w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację mBanku odpłynęliśmy w świat baśni. Poznaliśmy baśń pt. Trzy małe świnki. Była ona także wprowadzeniem nas w świat matematyki. Oprócz tego, że zapoznaliśmy się z cyfrą 3 i jej graficznym zapisem, poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie dlaczego zły wilk nie zdołał zdmuchnąć domku z cegły. Najpierw jednak pomalowaliśmy wspólnie trzy bohaterki omawianej baśni. Rozwijaliśmy przy tym kreatywność i współdziałanie w grupie. Następnie z drewnianych klocków budowaliśmy domek dla drugiej świnki licząc przy tym użyte do budowy klocki oraz nazywając ich  kształty.

Nasze domki wydawały się bardzo solidne, ale wiedzieliśmy już z baśni, że zły wilk zniszczył domek z drewna jednym dmuchnięciem, ale jednak musiał użyć więcej siły niż przy tym słomianym. Postanowiliśmy sprawdzić za pomocą wagi, który z wykorzystanych przez świnki materiałów jest cięższy. Wcześniej poznaliśmy różne rodzaje wag oraz  ich rolę w określaniu masy przedmiotów.

Teraz już potrafimy porównać ciężar dwóch przedmiotów a także odkryliśmy dlaczego wilk najlepiej poradził sobie z domkiem ze słomy a nie zdołał zdmuchnąć domku z cegły.

  

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak