Start Rok szkolny 2021/2022 List Pomorskiego Kuratora Oświaty
List Pomorskiego Kuratora Oświaty

„Czy to nie przyjemne,
że jest tak dużo rzeczy, które jeszcze poznamy?
To właśnie sprawia, że ja się tak cieszę życiem.”

Lucy Maud Montgomery,
„Ania z Zielonego Wzgórza“

Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy
Szkół i Placówek Oświatowych

województwa pomorskiego,
Rodzice,
Drodzy Uczniowie!

W dniu zakończenia Roku Szkolnego 2021/2022 składam podziękowanie Państwu Dyrektorom, Nauczycielom, a także Pracownikom Administracji i Obsługi za sumienną pracę edukacyjną oraz wychowawczą wykonywaną z wyjątkowym zaangażowaniem, w trakcie której trzeba niejednokrotnie pokonywać różne przeszkody oraz sprostać licznym wyzwaniom. Dziękuję za kształcenie właściwych postaw naszej młodzieży. Ufam, że wszystko to daje Państwu satysfakcję, a uczniowie darzą Państwa wdzięcznością. Gratuluję wszelkich, nawet najmniejszych, sukcesów dydaktycznych i wychowawczych, odkrytych talentów, umiejętnego rozwiązania problemów i rozwiania młodzieńczych trosk. Dziękuję za wrażliwość i empatię oraz wsłuchiwanie się w potrzeby przybyłych z Ukrainy dzieci oraz za wszelką pomoc okazaną wojennym uchodźcom. Niech wakacje będą czasem wytchnienia od trudów codzienności, czasem realizacji planów i marzeń, ale nade wszystko czasem głębokiej wdzięczności za to, że możemy żyć w pokoju i być razem, w gronie najbliższych.

Winszuję wszystkim Uczniom uzyskanych wyników w nauce. Każdy z Was jest wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Przed Wami wakacyjne dni radości, beztroski, wspólnej zabawy, nawiązywania nowych przyjaźni. Wierzę, że w tym czasie z ochotą pomożecie wykonywać obowiązki domowe, a także będą Wam towarzyszyć ciekawe książki, które przeniosą Was do bezkresnego świata wyobraźni. Niech wakacje będą bezpieczne i spokojne. Wróćcie do szkoły uśmiechnięci i szczęśliwi, pełni sił do dalszej nauki i pracy.

Gratuluję Absolwentom. Wierzę, że osiągnięte wyniki egzaminów pozwolą Wam dostać się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, na wyższe uczelnie lub podjąć pracę w wyuczonym zawodzie.

Serdecznie dziękuję Rodzicom Uczniów za współpracę ze Szkołą w dążeniu do wychowania dzieci na mądrych i dobrych ludzi. Jestem przekonana, że osiągnięcia i sukcesy Waszych dzieci są powodem do odczuwania rodzicielskiej dumy. Dzięki Państwa miłości i trosce mogą rozwijać skrzydła.

Pomorski Kurator Oświaty
Małgorzata Bielang