Start mPotęga Podsumowanie projektu
Podsumowanie projektu

16 grudnia 2021 r. odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji projektu „Matematyka na tropie złota”. Zaproszono rodziców oraz kolegów z młodszych klas na telekonferencję, podczas której przybliżono przybyłym czym zajmował się zespół projektowy przez kilka ostatnich miesięcy. Zaprezentowano co udało się zrobić, ale również zaproszono gości do wspólnej zabawy z proporcjami. Był to czas ciekawej nauki i sprawił wszystkim dużo radości.

Projekt „Matematyka na tropie złota” pokazał, że matematyka tak naprawdę jest zawsze wokół nas. A wspólne działania zespołu zachęciły uczestników do rozwiązywania problemów w sposób twórczy oraz stosowania teorii szkolnej w praktyce.
W czasie telekonferencji znaleziono odpowiedzi na pytania:
• Ile wynosi wartość złotej liczby?
• Ile stopni ma złoty kąt?
• Jak wygląda złoty trójkąt i złoty prostokąt?
• Gdzie w świecie roślin można zobaczyć złoty kąt?
• Dlaczego matematyka zajmuje się uprawą kalafiorów, ananasów i słoneczników?
• Czy nasze ciała są proporcjonalne?
• Co wspólnego ma ze złotą proporcją dowód osobisty, prawo jazdy czy karta bankomatowa?
Poza tym uczestnicy spotkania rysowali prostokąty i sprawdzali, który z nich spełnia zasadę złotej proporcji. Odbył się również konkurs dla rodziców, którzy mieli zaprojektować kartę bankomatową wartą milion dolarów. Zwycięzcą tego konkursu została Pani Edyta Mroczkowska.
A co o podsumowaniu projektu sądzili jego uczestnicy? Oto co odpowiedzieli na pytania: Co was zaskoczyło podczas warsztatów? Czy przyjemnie i pożytecznie spędziliście czas z matematyką?

Zaskoczyło nas, że honorarium za logo Bp wynosiło aż 211 mld dolarów.
Było bardzo ciekawie i interesująco. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
Hubert Mroczkowski z mamą Edytą

Zaciekawiła nas ilość zastosowań złotej proporcji.
Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i z chęcią weźmiemy udział w następnych zajęciach.
Filip Dubiel z tatą Tomaszem

Zaskoczyło nas to, jak matematyka współgra z przyrodą.
Spędziliśmy wspólnie ten czas bardzo fajnie. Przydadzą nam się te wiadomości – mi w szkole, a tacie w życiu codziennym (jest budowlańcem).
Tosia z tatą Maciejem

Zaskoczyło nas to, że w sposób łatwy, prosty i przyjemny można było nauczyć się matematyki.
Uważamy, że czas spędzony z lekcją matematyki był bardzo ciekawy, interesujący i przyjemny.
Justyna Śliwińska z mamą Kamilą i wujkiem Michałem

Zaskoczyło nas to, że matematyka jest nawet w świecie roślin.
Pożytecznie i miło spędziłyśmy czas z matematyką.
Oliwia Matuszewska z mamą Mariką

Dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Na przykład, że ciąg Fibonacciego świetnie obrazuje rzeczywistość wokół nas. Widać go w spiralnych muszlach ślimaków, łuskach szyszek czy przekrojonych owocach.
Spędziliśmy bardzo fajnie i pozytywnie czas z matematyką.
Agnieszka Wolska z tatą Piotrem

Więcej informacji o projekcie można przeczytać na blogu https://matma-zloto.blogspot.com/.

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,