Start Rok szkolny 2020/2021 Nauczanie zdalne i stacjonarne
Nauczanie zdalne i stacjonarne

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. przedłużamy zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.

Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.

Departament Informacji i Promocji

Lekcje zaczynają się o godzinie 730

Trwają 45minut.

Przerwy bez zmian.

Lekcja zdalna trwa 30 minut, a pozostały czas to konsultacje dla uczniów.

Ten czas można również w nauczaniu zdalnym wykorzystać na odpoczynek, śniadanie, przygotowanie się do kolejnej lekcji.

O zmianach w sposobie pracy szkoły będziemy informować na bieżąco.

Leszek Małkiewicz

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Podstawa prawna - https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/1870

Nowelizacja rozporządzenia: https://www.gov.pl/attachment/f5afdc56-3495-4c65-ac30-ca6ebbe0233a