Start Rok szkolny 2019/2020 Wyjazd edukacyjno – integracyjny w kaszubskim klimacie
Wyjazd edukacyjno – integracyjny w kaszubskim klimacie

W dniach 13- 15 września uczniowie klasy II oraz V wraz z rodzicami spędzili kilka dni na Kaszubach, które są uznawane za jeden z najatrakcyjniejszych turystycznych regionów Polski. W zacisznym miejscu, gdzie dawniej była szkoła, przyjaźni właściciele zabrali nas do świata dawnych zwyczajów i kultury kaszubskiej. Wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle, tworzyliśmy różne przedmioty z gliny. Dzięki temu, że mieszkaliśmy wspólnie z twórczynią ludową, poznaliśmy tradycje kaszubskie: język, stroje ludowe, rękodzieło, czy historię szkolnictwa na Pomorzu. Właściciele starali się zapewnić nam atrakcyjne spędzanie wolnego czasu: budowaliśmy szałasy, bawiliśmy się w podchody, graliśmy w różnorodne gry, mieliśmy również niespodziewany nocny alarm!!!

Korzyść płynąca ze wspólnie spędzonego czasu jest obustronna. Poświęcenie swojego czasu dziecku była dla niego nie tylko źródłem radości i szczęścia ale także powodem do satysfakcji dla rodziców. Jako wychowawcy dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024