Start Parada państw Przegląd województw - TOUR DE POLOGNE
Przegląd województw - TOUR DE POLOGNE

Dnia 21 marca odbył się w naszej szkole przegląd województw – TOUR DE POLOGNE, którego głównym celem było przybliżenie znajomości województw Polski. Do konkursu przystąpiło 9 klas. Uczniowie po wylosowaniu swoich województw wykonali plakat oraz zaprezentowali krótką scenkę tematyczną dotyczącą danego regionu.

 

 

Z klasą I SP podróżowaliśmy przez województwo warmińsko – mazurskie. Zwiedziliśmy Krainę Wielkich Jezior, płyneliśmy kanałem Elbląsko -Ostródzkim.

Z klasą II SP przenieśmy się do województwa małopolskiego. Obejrzeliśmy krakowika, usłyszeliśmy o ciekawych miejscach i poznaliśmy sławnych ludzi.

Z następną klasą III SP mielismy okazję zajrzeć do województwa kujawsko – pomorskiego. Podziwialiśmy zabytki Torunia i Bydgoszczy. Spotkaliśmy Mikołaja Kopernika i mieliśmy okazje skosztować toruńskich pierników.

Kolejne województwo świętokrzyskie, zaprezentowała klasa IV SP. Święty Krzyż, Kielce, Jaskinia Raj, Sandomierz, Koziołek Matołek czy Stefan Żeromski to tylko niektóre skojarzenia zaprezentowane przez tą klasę.

Ze świętokrzyskiego podążyliśmy do województwa zachodniopomorskiego, o którym opowiedziała nam klasa V SP.

Klasa VI przybliżyła nam województwo wielkopolskie. Usłyszeliśmy legendę o „Lechu, Czechu i Rusie”, a także zobaczyliśmy ratuszową wieżę z trykającymi koziołkami – Pyrkiem i Tyrkiem. Nie zabrakło także Białej Damy z kórnickiego pałacu.

Klasa I gimnazjum zaprezentowała województwo pomorskie . W prezentacji ujrzeliśmy Trójmiasto, ruchome wydmy, Szymbark, Wieżycę, a także perełkę naszej gminy- Warcino. Usłyszeliśmy „Kaszubski alfabet”, a także zobaczylismy kaszubskie pląsy.

Województwo śląskie zaprezentowała klasa II gimnazjum. Przybliżyła nam m.in. folk śląski, zbójnicki taniec i „Małyszomanię” .

Województwo mazowieckie zaprezentowała klasa III gimnazjum. Uczniowie zabrali Nas w podróż po zabytkach Warszawy, a także zaprezentowali grupę „Mazowsze” .

Dziękujemy wszystkim Wykonawcom za niecodzienną podróż po województwach Polski.

  

PLAKATY WYKONANE PRZEZ KLASY

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak