Start Rok szkolny 2015/2016 Wycieczka do fabryki zabawek i ozdób choinkowych
Wycieczka do fabryki zabawek i ozdób choinkowych

W dniu 17 grudnia 2015 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do fabryki zabawek oraz do fabryki bombek w Koszalinie. Pierwszym miejscem naszej wycieczki była Fabryka Szklanych Ozdób Choinkowych „Glass - Kolor”, w której zobaczyliśmy proces powstawania pięknych ozdób choinkowych o różnych kształtach

(dmuchanie rozgrzanego szkła, srebrzenie i dekorowanie). Następnie wszyscy malowaliśmy na bombkach różne wzorki i srebrzyliśmy je. Na zakończenie wizyty w fabryce każdy z nas otrzymał w prezencie pamiątkową szklaną bombkę z napisanym na niej imieniem. Oczywiście wszystkie bombki, które dekorowaliśmy w fabryce przywieźliśmy do szkoły, zdobią teraz nasze klasowe choinki.

Następnym miejscem naszej wyprawy była Fabryka Zabawek Pluszowych „Kolor – Plusz”, która istnieje oraz działa z pasją i zaangażowaniem już 18 lat. Zapoznaliśmy się z historią tej fabryki, obejrzeliśmy Małe Muzeum, w którym znajdują się ilustracje oraz liczący kilkadziesiąt pozycji zbiór oryginalnych makiet, lalek filmowych, scenografii do bajek animowanych dla dzieci przygotowywanych w legendarnej polskiej wytwórni filmowej „SE-MA-FOR”. Największym skarbem muzeum jest najstarsza lalka Misia Uszatka, wykorzystywana do animacji filmowej. Następnie obejrzeliśmy kolejne etapy powstawania małych, większych i bardzo dużych zabawek pluszowych (rysowanie form, wykrajanie materiału, zszywanie poszczególnych kawałków, wyszywanie ozdób, mocowanie oczu, wypychanie i zszywanie). Na koniec każda klasa na pamiątkę otrzymała pluszowego psa. Z naszej wycieczki wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń.

Dzisiaj jest: Sobota
20 Kwietnia 2024