Start Rok szkolny 2011/2012 Wycieczka do Gniewu
Wycieczka do Gniewu

W dniach 23-25 stycznia 2012 r. 13 uczniów Naszego Gimnazjum wzięło udział w interdyscyplinarnym pobycie edukacyjnym na Zamku w Gniewie w ramach projektu „Za rękę z Einsteinem – II edycja”.

Podczas tych trzech dni mogliśmy poznać kawałek historii naszego województwa. W poniedziałek po powitaniu z salwą armatnią i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, odbyły się zajęcia:

husaria chluba oręża – zwiedzanie Galerii Św. Elżbiety, warsztaty rzemiosł dawnych, średniowieczne machiny tortur, turniej Wilhelma Tella , wakacje z Duchami – pokaz multimedialny. Wieczorem po kolacji był spacer po zamku z pochodniami.

We wtorek łamaliśmy sobie głowy przy zadaniach matematycznych. Sprawdzaliśmy się w eksperymentach chemicznych oraz przeprowadzaliśmy doświadczenia fizyczne. Wieczorem był czas na dyskotekę oraz pokaz laserowy pt. „Show, światło, elektryczność, chemia", potem wypoczynek w iście królewskich pokojach. W środę niestety trzeba było wracać, choć wszyscy chcieli jeszcze trochę zostać.

Wyjazd okazał się bardzo udany, wszyscy otrzymali od organizatorów pamiątkowe zdjęcie oraz monetę specjalnie wybitą na tą spotkanie.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,