Start Rok szkolny 2011/2012 Bieg Niepodległości
Bieg Niepodległości

W dniu 10 listopada odbyły się w Biesowicach II Gminne Biegi Niepodległości. Inicjatorką biegu była Danuta Kołodziejczyk, nauczycielka wf z Zespołu Szkół w Biesowicach.

Biegi miały charakter masowy, uliczno-przełajowy. W zawodach wzięło udział prawie 80 uczniów z czterech szkół w gminie Kępice
W kategorii najmłodszych dziewcząt zwyciężyła Dorota Stachyra z Biesowic, przed Julią Kotas i Ewą Mączkowską również z SP w Biesowicach.
Najlepsi chłopcy ze szkół podstawowych to Krystian Horoszczyk z SP Biesowice, przed Krystianem Kublikiem z SP Warcino  i Mariuszem Trzecińskim z SP Kępice.
W kategorii gimnazjalistek zwyciężyła Natalia Dwulit przed Oliwią Orczyk i Pauliną Ciesielską-wszystkie z gimnazjum w Biesowicach, a w kategorii gimnazjalistów najlepsi okazali się chłopcy z gimnazjum w Kępicach-Adrian Śledź przed Patrykiem Żyła i Patrykiem Sieradzkim.
Wszyscy uczestnicy biegów mogli posilić się gorącą grochówka,a najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody. Spośród uczestników biegów rozlosowano upominki ufundowane przez dyrekcję ZS w Biesowicach oraz OSP w Biesowicach.
Nad bezpieczeństwem zawodników czuwali policjanci drogówki ze Słupska oraz strażacy z OSP w Biesowicach.

Oprac.Danuta Kołodziejczyk

Dzisiaj jest: Wtorek