Start Rok szkolny 2010/2011 Wycieczka na Hel
Wycieczka na Hel

26 maja 2011r. uczniowie kl. IV – VI wraz z wychowawcami : p. I. Czapiewską, p. D. Żółć i p. A. Śniegulską wyjechali na jednodniową wycieczkę szkolną na Półwysep Helski.

Pierwszym punktem podróży było Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu. Tam zobaczyliśmy fokę szarą i zapoznaliśmy się z jej historią.

Następnie udaliśmy się do Gniewina, gdzie odbyliśmy godzinny rejs statkiem po Jeziorze Żarnowieckim. Czuliśmy się jak na Titanicu. Dowiedzieliśmy się, że jezioro ma 7,6 km długości i 2, 6 km szerokości, a jego maksymalna głębokość to 18, 5 m. Później pojechaliśmy do pobliskiego kompleksu „Kaszubskie oko”. Tam dzieci skorzystały z uroczego placu zabaw, a co niektórzy weszli na 44 – metrową wieżę widokową, skąd mogli podziwiać przepiękne okolice.

Ostatnim punktem wycieczki była farma strusi w Kniewie, po której oprowadzał nas przewodnik. Zobaczyliśmy emu, strusie afrykańskie, lamy i kozy. Jednak największą atrakcją dla dzieci były dwa osiołki, które w jednej chwili zaprzyjaźniły się z nimi i towarzyszyły im w każdym miejscu. Po obejrzeniu wszystkich zwierząt i wysłuchaniu informacji dotyczących ich hodowli i zwyczajów odbyliśmy przejażdżkę bryczką po farmie, a następnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku.

Wróciliśmy do domu pełni niesamowitych wrażeń, myśląc już o kolejnej wycieczce.

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Kwietnia 2024