Start Rok szkolny 2010/2011 11 Listopada
11 Listopada

Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. W naszej szkole święto to uczciliśmy 10 listopada uroczystym apelem.

Ze wzruszeniem oglądaliśmy spektakl słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów koła recytatorskiego i II klasę gimnazjum pod kierunkiem p. I. Czapiewskiej i p. M. Leonczuk. Informacje o tym trudnym dla Polaków czasie przeplatały wiersze wielkich poetów deklamowane przez uczniów oraz pieśni patriotyczne. Dzisiaj młody człowiek często nie zdaje sobie sprawy jakim to wielkim wydarzeniem musiało być odzyskanie przez Polaków domu, czyli Polski. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali utwór zespołu Bayer Full „To piękny kraj” ciesząc się, że żyjemy dziś w wolnym i pięknym państwie.