Start Liczę Mówię Surfuję Liczę... Wyjazd do teatru "Tęcza" w Słupsku
Liczę... Wyjazd do teatru "Tęcza" w Słupsku

„Ludowa Szopka Polska” w Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku

Dawnymi czasy, w okresie Świąt Bożego Narodzenia kolędnicy wędrowali od chaty do chaty z szopką i lalkami. Wędrowni przebierańcy prezentowali zgromadzonej gawiedzi widowisko opowiadające o narodzinach Jezusa, złym królu Herodzie a także trzech Królach, pasterzach, Diabłach i Śmierci.

 Tak było dawniej, niestety dzisiaj ten piękny obyczaj prawie już zaginął. I właśnie dlatego, pojechaliśmy na widowisko pt.„ Ludowa Szopka Polska” ,którego autorem jest Henryk Jurkowski. Zgodnie ze staropolskim obyczajem spektakl rozpoczęła grupa kolędników, która po odśpiewaniu: „Na wiwant” otworzyła przedstawienie. Nie zabrakło w nim tradycyjnych postaci misteryjnych: Świętego Józefa i Maryi, Dzieciątka Jezus, Anioła, który prowadził Pasterzy i trzech Króli do stajenki. Zobaczyliśmy także wątek Heroda z Diabłem i Śmiercią, którzy zabrali go do piekła. Dodatkowym atutem przedstawienia były śpiewane na żywo piękne kolędy i pastorałki, które wprowadziły nas w bożonarodzeniowy czas.

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak