Start
Wycieczka na Kaszyby

11 czerwca 2024r.  uczniowie kl. I-IV uczestniczyli  w wycieczce szkolnej na Kaszuby. Ten piękny region naszego kraju zapewnił dzieciom wiele atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki był rejs po Jeziorze Wdzydzkim. Płynąc statkiem, dzieci podziwiały liczne zatoczki, roślinność i wiele gatunków ptactwa. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Tam zwiedzali stare dworki, chałupy, kościoły i budynki gospodarcze. Jednak największą atrakcją skansenu była stara szkoła. Kiedy dzieci usiadły przed tablicą w ławkach, przewodnik opowiedział im jak kiedyś odbywały się lekcje. Dzieci słuchały z wielkim zainteresowaniem.

Kolejnym punktem wyprawy była Strysza Buda, gdzie uczniowie udali się do trzech parków. W pierwszej kolejności przewodnik oprowadził ich po Parku Miniatur, w którym zwiedzili świat dookoła, oglądając makiety najbardziej znanych i charakterystycznych obiektów świata w skali 1:25, np. Krzywą Wieżę w Pizie, Katedrę Notre-Dame i Wieżę Eiffla w Paryżu oraz wiele, wiele innych budowli.

Z Parku Miniatur uczniowie udali się do Parku Gigantów, w którym były ogromne owady, ptaki i dinozaury.

Ostatnim parkiem był Park Gracik. Znajdowało się w nim ponad 70 starych pojazdów - bajkowych, sportowych, wojskowych, rolniczych i z czasów PRL-u. Ostatnim punktem  wycieczki była Farma Strusi Afrykańskich w Garczynie. Bardzo szybko ptaki te nawiązały kontakt z dziećmi. Uczniowie karmili je trawą, cieszyli się ich obecnością i słuchali, co na ich temat mówiła pani przewodnik. Uczniowie zmęczeni, lecz pełni niezwykłych wrażeń i przeżyć, późnym wieczorem, wrócili do domu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

 


POLUB NAS :-)Zapraszamy do używania e-podręczników

 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator
 • JoomlaWorks Simple Image Rotator

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Dzisiaj jest: Piątek
19 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin,
Wincenty, Wodzisław

Do końca roku zostało 166 dni.
Zodiak: Rak