Informacja w sprawie obwodu naszej szkoły

W związku z nasilającymi się w ostatnim miesiącu pytaniami ze strony zainteresowanych rodziców, aby rozwiać wątpliwości zamieszczam stosowne informacje/odpowiedzi:

1. Tak, do obwodu Szkoły Podstawowej im. Janiny i Cyryla Zalewskich w Biesowicach wchodzą również miejscowości: Pustowo, Płocko i Przytocko.
  2. Tak, dzieci z tych miejscowości uprawnione są do uczęszczania do naszej szkoły.
  3. Tak, uczęszczanie jest nieodpłatne ponieważ, jest to "macierzysta" szkoła publiczna dla dzieci z wymienionych wyżej miejscowości.
  4. Tak, dzieci z tych miejscowości są uprawnione do darmowego dowożenia do naszej szkoły - jest to zadanie finansowe gminy.
  5. Tak, dzieci z tych miejscowości bez problemu zostaną przyjęte do naszej szkoły - regulują to przepisy oświatowe i uchwała gminy dotycząca włączenia tych miejscowości do obwodu naszej szkoły.

Uchwała Gminy Kępice dotycząca obwodu naszej szkoły - plik PDF.

Pełna lista miejscowości z naszego obwodu: Biesowice, Ciecholub, Przyjezierze, Darnowo, Węgorzyno, Biesowiczki, Potoczek, Kawka, Przytocko, Mzdowo, Chorówko, Pustowo, Mzdówko, Kaczyno, Polichno, Płocko.

Leszek Małkiewicz

Dzisiaj jest: Czwartek