Przedstawienie

3 kwietnia 2017 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli 2 przedstawienia, przygotowane przez uczniów klasy II i III SP, pod kierunkiem p. Tamary Serbaluk.

Uczniowie klasy II SP przedstawili bajkę o tym, „Jak księżniczka-żabka Fröschi szukała męża”. Na dworze królewskim zjawiło się wielu kandydatów, prezentujących różne umiejętności: słoń, papuga, niedźwiedź polarny, żyrafa, kaczka, krokodyl, zebra i żabka, która umiała piec ciasto i gotować pudding. I to ona została mężem księżniczki.

Klasa III SP wystawiła bajkę o „Karin, która szukała brata, Alexa”. Dziewczynka szła przez góry i doliny, w trudzie i znoju. Dotarła do zamku i cyrku pytając wszystkich mieszkańców: króla, królową, księżniczkę, rycerza, ducha, klauna, czarodzieja, tancerkę, lwa, kangura i niedźwiedzia, czy widzieli jej brata. W końcu od niedźwiedzia polarnego dowiedziała się, że Alex jest w zamku Królowej Śniegu. Gdy była już tak blisko... przebudziła się :)

W obu przedstawieniach uczniowie mówili w języku niemieckim.